کد خبر : 668
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 21 می 2019 - 19:37

اختصاصی گزینش ٢۴

کارمزد، دلیل لغو افزایش سقف برداشت از خودپردازها

کارمزد، دلیل لغو افزایش سقف برداشت از خودپردازها
گفته می شود، عدم موافقت بانک مرکزی برای اخذ کارمزد جهت برداشت وجه نقد از خودپردازها، دلیل توقف افزایش سقف برداشت از عابر بانک ها است.

به گزارش گزینش ٢۴، عصر امروز خبرگزاری ایسنا در خبری مدعی شد که بانک مرکزی به کلیه بانکها ابلاغ کرده تا سقف برداشت وجه نقد از خودپردازها را تا ۵ میلیون ریال افزایش دهند؛ اما تنها ساعاتی پس از انتشار این خبر بانک مرکزی در اطلاعیه ای این خبر را تکذیب کرد و گفت تغییری در سقف برداشت وجه نقد از خودپردازها صورت نپذیرفته است.

در همین ارتباط منابعی در شبکه بانکی کشور  به خبرنگار گزینش ٢۴ گفتند که بانک مرکزی ماه هاست به دنبال افزایش دادن سقف برداشت وجه نقد از خودپردازهاست و دلیل آن شکل گیری تورم در کشور است.

این تصمیم بانک مرکزی در حالی است که گفته می شود بانکهای  کشور در شرایطی حاضر به پذیرش این تصمیم خواهد شد که برای دریافت وجه نقد از خودپردازها نیز کارمزد توسط بانک مرکزی درنظر گرفته شود.

استدلال شبکه بانکی کشور این است که هزینه های نگهداری و به روز رسانی دستگاه های خودپرداز بالاست و در صورتی که سقف برداشت از خودپردازها افزایش یابد، مراجعات به خودپردازها زیاد و در نتیجه نیاز بیشتری به بروزرسانی و سرویس دارند.

بانکها همچنین ادعا می کنند که در همه کشورها، بابت دریافت وجه نقد از خودپردازها کارمزد اخذ می شود و این روندی نرمال در سیستم بانکداری جهانی است.

گفته می شود پیشنهادی در خصوص اخذ کارمزد پلکانی بابت دریافت وجه نقد از خودپردازها، هم اکنون در بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور در دست بررسی و مطالعه است.

برچسب ها :

ناموجود