کد خبر : 570
تاریخ انتشار : شنبه 27 آوریل 2019 - 11:58

چرا صادرات نفت ایران به صفر نمی‌رسد؟

چرا صادرات نفت ایران به صفر نمی‌رسد؟
یک نماینده مجلس معتقد است که تحریم‌های آمریکا تأثیری در به صفر رساندن فروش نفت ایران ندارد.

به گزارش پایگاه خبری گزینش ۲۴، قاسم ساعدی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم با اشاره به تحریم آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران، گفت: این تصمیم آمریکا عملیاتی نمی‌شود، زیرا کشوری مانند ایران که عضوی تأثیرگذار در “اوپک” (سازمان کشور‌های صادرکننده نفت) است، تحریم‌ها و تهدیدات نمی‌تواند مانعی برای فروش نفت باشد.

وی با تأیکد بر اینکه، جمهوری اسلامی ایران همواره طی ۴۰ سال اخیر مورد تهدید و تحریم آمریکا بوده است، اظهار داشت: آمریکایی‌ها با اصل موجودیت نظامی به نام “جمهوری اسلامی ایران” مشکل ماهوی دارند و برای کارشکنی در مسیر کشور و نظام نیز از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلانی فرمودند، “ما به هر مقدار که بخواهیم و نیاز داشته باشیم، نفت‌مان را می‌فروشیم”، اما آمریکایی‌ها نیز باید بدانند که این سیاست جدید آن‌ها نیز مانند دیگر اقدامات خصمانه‌شان به نتیجه نمی‌رسد.

ساعدی، به صفر رساندن فروش نفت ایران با تحریم‌های آمریکا را امری غیرممکن دانست و گفت: ایران همواره مشتری نفت خود را در دنیا دارد، زیرا کشوری است که سال‌های متمادی به عنوان صادرکننده نفت، مطرح بوده است.

وی افزود: پالایشگاه‌های بسیاری از کشور‌های مشتری نفت ایران، با نفت سبک تولیدی توسط ایران همخوانی و سازگاری دارد و تغییر در ماههیت پالایشگاه برای این کشور‌ها هزینه‌بر است، بنابراین آن‌ها ترجیح می‌دهند تحت هر شرایطی نفت ایران را بخرند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: نگرانی‌های جدی برای به صفر رساندن فروش نفت ایران وجود ندارد، اما باید تمهیداتی برای کاهش درآمد‌های نفیت در بودجه نیز مدنظر قرار گیرد.

برچسب ها :

ناموجود