کد خبر : 652
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 می 2019 - 12:31

نگرانم نباش، حال من خوب می‌شه

راضیه غنجی

بهنام صفوی؛ درختی زمستانی بر آستان بهار

بهنام صفوی؛ درختی زمستانی بر آستان بهار
36 سال سن و انتشار 5 آلبوم و 25 تک‌آهنگ و برگزاری کنسرت‌های متعدد، آن هم با 6 سال بیماری سخت نشان از امید و تلاش خواننده‌ای دارد که به بهار معتقد بود و بهار هم از میان‌ ما رفت.

اختصاصی گزینش ۲۴ / بهنام صفوی، خواننده موسیقی پاپ کشورمان، بعد از ۶ سال نبرد با عارضه مغزی، صبح امروز در ۳۶ سالگی درگذشت.

بهنام صفوی متولد ۱۵ تیر ۱۳۶۲ است و موسیقی را از دوران کودکی با ساز پیانو به صورت خودآموز آغاز کرد؛ وی سپس به فراگیری سازهای کوبه‌ای پرداخت و در کنار آن تحصیل در رشته مهندسی عمران را ادامه داد.

این خواننده جوان در سال ۱۳۸۳ آلبومی با عنوان «بگو دوستم داری» را به صورت غیررسمی منتشر کرد. در سال ۱۳۸۸ آلبوم «عشق من باش» را وارد بازار موسیقی که همین ترک از این آلبوم با استقبال بسیاری خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و در سال ۱۳۹۱ آلبوم «آرامش» را منتشر کرد و در سال ۱۳۹۳ آلبوم «فوق‌العاده» را خواند.

او با وجود بیماری سختی که داشت در سال ۱۳۹۵ آلبوم «معجزه» را وارد بازار موسیقی کرد.

بهنام صفوی از معدود خوانندگانی است که با اشعار مثبت مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. تمرکز بهنام صفوی در انتخاب ترانه‌هایش بیشتر بر عشق بود تا جدایی؛ او همواره از رسیدن، عشق و حال خوب عاشقی می‌خواند.

نکته بارز در زندگی این هنرمند جوان، چالش و دسته‌ و پنجه‌نرم کردن با بیماری سختی بود که البته نتوانست او را از فضای هنری دور کند و امیدوارانه به کار خود ادامه داد.

او به واقع به بهار اعتقاد داشت و تلاش خود را کرد تا در این عمر کوتاه آثار بسیاری از خود به جای بگذارد و توانست عنوان «پسر مودب موسیقی» و «سلطان آرامش» را از سوی هوادارنش از آن خود کند.

بهنام صفوی در این سال‌ها علاوه بر انتشار ۵ آلبوم ۲۵ تک‌آهنگ خواند و همچنین آهنگسازی قطعاتی را برای دیگر خوانندگان انجام داد و کنسرت‌های بسیاری برگزار کرد.

او از سال ۱۳۹۲ دچار ضایعه مغزی شد که با پیشرفت این بیماری در ۲۹ تیرماه ۱۳۹۴ جراحی سختی را پشت سر گذاشت. حال بهنام صفوی بعد از عمل در ایران رو به بهبودی رفت و حتی آلبوم جدید خودش به نام «معجزه» را هم منتشر و حتی اجراهای زیادی را هم برگزار کرد.

همچنین چندین تک آهنگ را هم بعد از عمل خود منتشر کرد ولی در سال ۱۳۹۶ دوباره بیماری بهنام صفوی شدت گرفت و این بار او را برای درمان راهی آلمان کرد که از سوی پرفسور سمیعی در بیمارستان INI هانوفر آلمان تحت عمل جراحی دوباره قرار گرفت.

بهنام صفوی بعد از عمل جراحی خود در آلمان به ایران بازگشت. اما در دی ماه ۱۳۹۷ بار دیگر در بیمارستان بستری شد تا این بار شرایط این خواننده محبوب، مطابق میل هوادارنش پیش نرود و سرانجام اردیبهشت ۱۳۹۸ بهار زندگی بهنام صفوی بعد از ۶ سال بیماری سخت به پایان رسید.