کد خبر : 337
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 11 دسامبر 2018 - 17:26

عرضه گوشت با کارت ملی در میادین پایتخت

عرضه گوشت با کارت ملی در میادین پایتخت
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از آغاز توزیع گوشت قرمز منجمد طرح تنظیم بازار با ارائه کارت ملی در 22 میدان پایتخت خبر داد و گفت: با ثبت شماره ملی دست دلالان از بازار کوتاه شده و این گوشت در اختیار مصرف کننده واقعی قرار می گیرد.

سید سعید راد روز سه شنبه در نشست خبری یازدهمین جشنواره ارگانیک در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر علت عرضه با کارت ملی، دلیل این کار را «قطع کردن دست دلالان از بازار» خواند و تصریح کرد: می خواهیم این گوشت در اختیار مصرف کننده واقعی قرار گیرد.
وی ادامه داد: هر شهروند با مراجعه به ۲۲ میدان میوه و تره بار اصلی شهر تهران می تواند هفته ای یک تا سه بار و هر بار ۲ کیلو گوشت منجمد به قیمت ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان بخرد.
راد در خصوص مکانیزم خرید گوشت با کارت ملی توضیح داد: وقتی کد ملی شخصی وارد سامانه و ثبت شود برای بار دوم در همان روز امکان خرید ندارد.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران تاکید کرد که عرضه گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ طرح تنظیم بازار حاشیه سود چندانی برای میادین ندارد و هدف تنها خدمت به شهروندان است.

**برگزاری جشنواره یلدای ارگانیک

راد در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری یازدهمین دوره جشنواره ارگانیک تهران از ۲۲ تا پایان آذر در بوستان گفت و گو خبرداد.
وی ادامه داد: ۱۲۰ تولید کننده داخلی در این جشنواره شرکت دارند و هدف از برگزاری آن فرهنگ سازی برای خرید کالای ارگانیک و حمایت از تولید ملی است.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در خصوص قیمت کالاهای این جشنواره نیز گفت: کمیته نرخ گذاری در جشنواره فعالیت می کند و نظارت بر قیمت اقلام انجام می شود اما محصول ارگانیک به دلیل هزینه بالای تولید حداقل یک و نیم برابر گرانتر از قیمت کالاهای دیگر است.

*ساختمان میدان مرکزی معارض ندارد

راد با اشاره به ساخت ساختمان مرکزی سازمان در میدان مرکزی میوه و تره بار افزود: این ساختمان معارض ندارد، در حال ساخت است و قرارداد با پیمانکار بسته شده که امیدواریم تا خرداد سال آینده بهره برداری شود.

*پارکینگ میدان قزل قلعه مکانیزه شد

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در خصوص افزایش نرخ قیمت پارکینگ میادین نیز گفت: این نرخ در شورای اسلامی شهر تصویب شده است و تابع مصوبات این شورا هستیم.
وی ادامه داد: پارکینگ قزل قلعه برای رفاه حال مشتریان مکانیزه شده است.
به گفته راد با توجه به فضا و محدودیت های مکان در تهران ساماندهی پارکینگ های میادین در دستور کار است و در عین حال توسعه هدفمند بازارها نسبت به کشش منطقه انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: برخی بازارهای سازمان پارکینگ ندارند و محدودیت هایی در این زمینه داریم اما موضوع اصلی خدمت رسانی به شهروندان است.

*قیمت روز مرغ ۱۰۶۰۰ تومان است

راد همچنین گفت که روزانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ تن مرغ در میدان بهمن سازمان میادین توزیع می شود.
وی تاکید کرد: قیمت روز مرغ در میادین ۱۰ هزار و ۶۰۰ تا ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان است.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران همچنین گفت که یک هزار و ۳۶۰ حجره در میدان مرکزی وجود دارد که حجره داری برعهده بار فروشان است و نظارتی از سوی شهرداری بر فعالیا این بارفروشان طبق قرارداد تنظیمی سال ۷۲ بین شهرداری و اتحادیه بارفروشان انجام نمی شود.
وی ادامه داد: روزانه ۲۰ هزار کامیون و وانت وارد میدان مرکزی می شود و وظیفه سازمان در این میدان بیشتر کار شهرداری(ارائه خدمات) و نظافت است.
راد خاطرنشان کرد: میدان مرکزی میوه و تره بار تهران تعطیلی ندارد و در عین حال تقابلی با اتحادیه بارفروشان نداریم چرا که هدف خدمت به مردم است.

*عرضه آجیل یلدا ۲۲ درصد ازران تر از بازار

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران همچنین از عرضه انار و هندوانه ویژه شب یلدا با نرخ مصوب کمیته نرخ گذاری دولت در ۲۴۱ بازار و میدان این سازمان خبر داد.
راد با اشاره به عرضه آجیل شب یلدا در میادین و بازار های تهران گفت: آجیل شب یلدا بین ۲۲ تا ۳۰ درصد ارزان تر از فروشگاه های شهر تهران عرضه می شود.

برچسب ها :

ناموجود