کد خبر : 584
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آوریل 2019 - 15:35

سکه از کانال ۵ میلیون تومان عبور کرد

سکه از کانال ۵ میلیون تومان عبور کرد
هشتمین روز اردیبهشت ماه،‌ بازار شاهد عبور سکه از مرز ۵ میلیون تومان بود و بورس تهران با رشد چشمگیر بیش از ۳۹۵۶ واحدی به پله ۲۰۹ هزار و ۲۴۳ واحدی رسید.

به گزارش پایگاه خبری گزینش ۲۴ به نقل از خبرآنلاین، رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: از هفته گذشته نرخ جهانی طلا روند افزایشی یافته به طوری که در هفته قبل ۱۵دلار بر قیمت اونس جهانی افزوده شد. روند افزایشی قیمت سکه و طلا در بازار ایران نیز که از هفته قبل آغاز شده بود، ‌این هفته ادامه یافته و سبب شد تا از روز پیش بر قیمت این فلز گرانبها افزوده شود.

محمد کشتی آرای افزود: روز گذشته افزایش قیمت جهانی طلا و همچنین بالارفتن نرخ ارز سبب شد تا قیمت سکه و طلا بالا رود. دلار روز گذشته ۱۳هزار و ۹۰۰ تومان بود و امروز تا ۱۴هزار و ۳۰۰تومان افزایش یافته است.
وی گفت: امروز قیمت سکه به بالای ۵میلیون رسید و از مرز ۵میلیون و ۱۰هزار تومان گذشت.

کشتی آرای بیان کرد: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴میلیون و ۸۵۰هزار تومان، نیم سکه ۲میلیون و ۸۰۰هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۰۰هزار تومان و سکه های گرمی ۹۶۰هزار تومان معامله می شود.

این فعال بازار طلا و جواهر گفت: با توجه به عدم تغییر داد و ستدها و روال عادی تقاضا حباب سکه نسبت به روز گذشته همچنان ثابت بوده و اکنون ۵۷۰هزار تومان است.

وی عنوان کرد: هر مثقال طلای ۱۷عیار به عنوان مبنای معاملات یک میلیون و ۹۴۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار ۴۴۷هزار و ۸۰۰ تومان معامله می شود.

وی گفت: قیمت هر اونس طلای جهانی امروز نیز افزایش یافته و اکنون ۱۲۸۶دلار و ۹۰سنت معامله می شود.

وی تاکید کرد: روند صعودی نرخ سکه و طلا و ارز که از هفته پیش اتفاق افتاده سبب شده تا امروز ۷/۵درصد بر قیمت ارز و سکه و طلا نیسبت به مدت مشابه هفته پیش افزود شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگشت قیمت ها به نرخ ۱۵مهر ۹۷ وجود دارد یا خیر، توضیح داد: بعید است چنین اتفاقی و به سرعت در زمینه نرخ سکه و طلا اتفاق بیافتد و دوباره شاهد بازگشت قیمت ها به وضعیت سال ۹۷ باشیم.

صعود بورس به قله ۲۰۹ هزار واحدی

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هشتمین روز از اردیبهشت ماه با رشد بیش از ۳ هزار و ۹۵۶ واحدی به پله ۲۰۹ هزار و ۲۴۳ واحدی رسید.

در معاملات امروز تعداد ۴ هزار و ۷۳۸ سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۴ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۴۶۹ ریال در بیش از ۳۰۴ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۱۱۴۰ واحد، شاخص بازار اول ۳۴۰۱ واحد، شاخص آزاد شناور ۴۳۸۲ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۷۱۸ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۵۰۰ واحد و شاخص بازار دوم ۵۵۹۰ واحد رشد را تجربه کرد.

برچسب ها :

ناموجود