کد خبر : 306
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 11 دسامبر 2018 - 12:55

ترامپ نگران استیضاح است

ترامپ نگران استیضاح است
یک منبع نزدیک به رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ نگران استیضاح احتمالی است.

به گزارش گزینش ۲۴، جری نادلر، دموکرات و رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به پرونده مایکل کوهن، وکیل پیشین و شخصی ترامپ گفت: ترامپ در مرکز یک تقلب بزرگ قرار دارد. این اتهامات به استیضاح می‌انجامد.

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی نوشت: هم چنین یک منبع نزدیک به دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا، ترامپ بر این باور است پس از اینکه دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را به دست آوردند، استیضاح ترامپ” یک احتمال واقعی” است.

یک منبع دیگر اعلام کرد: دستیاران ترامپ معتقدند تنها مساله‌ای که می‌تواند ترامپ را به استیضاح سوق دهد”، اتهامات مربوط به دست داشتن ترامپ در نقض قوانین مالی کمپین انتخباتی در پرونده کوهن است.

در عین حال مقامات کاخ سفید اعلام کردند، آنها اعتقادی ندارند که تحقیقات رابرت مولر نماینده ویژه آمریکا در تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ باعث استیضاح ترامپ شود.

دادستان‌های فدرال آمریکا اخیرا در یک سند قانونی از ترامپ با لفظ “شخص شماره ۱” یاد کرده و به این مساله اشاره داشتند که ترامپ در زمان کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به مایکل کوهن وکیل شخصی سابق خود دستور داده تا به صورت غیرقانونی به دو زنی که مدعی داشتن رابطه جنسی با او بوده‌اند، پول بدهد. این نخستین بار است که دادستان‌ها چنین اتهاماتی را علیه ترامپ مطرح می‌کنند.

برچسب ها :

ناموجود